Mersin Teknopark yönetim kurulu toplandı

Mersin Teknopark yönetim kurulu toplandı
Mersin Teknopark yönetim kurulu toplandı
MERSİN (AA) - Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) yönetim kurulu, Mersin Valisi Özdemir Çakacak başkanlığında toplandı.Valilikten yapılan...

MERSİN (AA) - Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) yönetim kurulu, Mersin Valisi Özdemir Çakacak başkanlığında toplandı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Teknopark hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıda, Çakacak, üniversite ile sanayinin teknoloji alanında birliği içerisinde, diğer kurumlarla da koordinasyonu sağlayarak projeler geliştirilmesinin hem ulusal hem de uluslararası açıdan gurur verici olduğunu kaydetti.

  Önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi planlanan projelerin de görüşüldüğü toplantıda,   Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri endeks çalışması hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Teknopark'ın 6  aylık faaliyet raporunun da değerlendirildi toplantı, Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nden Türkiye 'den tek davetli konuşmacı olarak katılımın sağlanacağı "Kolombiya Uluslararası Teknoparklar Zirvesi" hakkında bilgi alışverişi ile sona erdi.

Çakacak, toplantının ardından Teknopark hizmet binası içerisinde, teknoloji, bilişim ve makine alanlarında Ar-Ge çalışması yürüten bazı firmaların çalışma ofislerini gezerek incelemelerde bulundu.

Öte yandan, Mersin Teknopark'ın, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde büyük bir ivme yakalayarak yıllık 150 milyon ciro, 69 firma ile yüzde 100 doluluğa ulaştığı bildirildi.