Mersin Valiliği'nden engelli dernekleri üyelerine iftar

Mersin Valiliği'nden engelli dernekleri üyelerine iftar
Mersin Valiliği'nden engelli dernekleri üyelerine iftar
MERSİN (AA) - Mersin Valiliği tarafından, kentte bulunan engelli derneklerinin üye ve ailelerine iftar verildi.Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Suphi...

MERSİN (AA) - Mersin Valiliği tarafından, kentte bulunan engelli derneklerinin üye ve ailelerine iftar verildi.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Suphi Öner Öğretmenevi'nde düzenlenen iftar öncesinde, engellilerin ve ailelerinin ramazanını tebrik ederek, onlarla bir süre sohbet etti. 

Engellilerle yakından ilgilenen Çakacak, kendisine takdim edilen çiçek için teşekkür etti.

Çakacak, dualar eşliğinde yapılan iftar sonrasında yaptığı konuşmada ise her bireyin bir engelli adayı olduğunu hatırlattı.

Herkesin engelli vatandaşlarla empati kurması gerektiğine dikkati çeken Çakacak, şöyle devam etti:

"Bizler, engelli vatandaşlarımızın toplum hayatında başarılı olmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Devletimizin de sağladığı istihdam ve yardımlaşma gibi birçok imkanla engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Kimse engelli olmak istemez ama insanın kimisi doğuştan kimisi de sonradan engelli olabiliyor. Bu yüzden empati kurarak onları anlayabiliriz ve onların hayatını kolaşlaştırmak için çaba gösterebiliriz. Mübarek ramazanda sizlerle bir arada iftar yaptığımız için çok mutluyum. Böylesi aile ortamımızın ve samimiyetimizin sadece ramazanda değil her zaman var olmasını diliyorum."

Çakacak, daha sonra tüm katılımcıların yaklaşan bayramını tebrik etti.

 


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Sohbet

  ,

  Çiçek

  ,

  Aile

  ,

  toplum

  ,

  zaman

  ,

  iftar

  ,

  engelli