Mersin Valisi Çakacak:

Mersin Valisi Çakacak:
Mersin Valisi Çakacak:
- "Terör olaylarını protesto amaçlı düzenlenen gösterilerin, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine yönelecek hale gelmesi, siyasi parti binalarına zarar verilmesi hiçbir şekilde kabul edilemez"

MERSİN (AA) - Mersin Valisi Özdemir Çakacak, terör olaylarını protesto amaçlı düzenlenen gösterilerin, vatandaşları can güvenliğine yönelecek hale gelmesi ve siyasi parti binalarına zarar verilmesinin kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Mersin Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Mersin Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) Başkanı Mehmet Deniz, beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle Vali Çakacak'ı ziyaret etti.

Çakacak, Mersin'in, farklılıklarını zenginliğe ve kardeşliğe çevirebilen bir hoşgörü kenti olduğunu bir kez daha kanıtladığını kaydetti.

Özellikle teröre, şiddete ve kardeşliği bozmaya çalışan tüm mihraklara karşı Mersinlilerin duruşu ve kararlılığının son derece önemli ve anlamlı olduğunu, geniş katılımlı bu birlikteliğin oluşması için katkı veren herkese teşekkür eden Çakacak, "Ayrıca terör olaylarını protesto amaçlı düzenlenen gösterilerin, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine yönelecek hale gelmesi, siyasi parti binalarına zarar verilmesi hiçbir şekilde kabul edilemez. Teröre hizmet eden bu eylemlerde çevreye zarar verenler yakalanarak adliyeye intikal ettirilmiştir" ifadelerini kullandı.

MESİAD Başkanı Deniz de son zamanlarda ülkede yaşanan terör olaylarından büyük üzüntü duyduklarını belirtti. 

Deniz, Mersin milletvekilleri, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri gibi ilin tüm dinamiklerinin katılımıyla oluşturulan Mersin Sağyuduya Çağrı Oluşumu aracılığıyla tüm vatandaşları sağduyulu davranmaya davet ettiklerini aktardı.