Mersin Valisi Çakacak, şehit yakınları ve gazilerle buluştu

Mersin Valisi Çakacak, şehit yakınları ve gazilerle buluştu
Mersin Valisi Çakacak, şehit yakınları ve gazilerle buluştu
MERSİN (AA) - Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, şehit aileleri ve gazilerle bir...

MERSİN (AA) - Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı'na ait Mezitli Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirilen etkinlikte, Vali Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, masaları tek tek gezerek, şehit ve gazi aileleriyle sohbet etti.

Çakacak, yaptığı konuşmada, devlet olarak şehit aileleri ve gazilerin her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

Şehit yakınları ve gazilerle birlikte olduklarında aile ortamındaymış gibi hissettiklerini ifade eden Çakacak, şunları kaydetti:

"Çünkü sizler bu millet için çok önemli ve özelsiniz. Türkiye Cumhuriyeti devleti büyük bir geçmişi ve geleneği olan bir devlettir. Tarihte büyük medeniyetler kurmuştur. Atalarımız ve ecdadımız dünyada nerelere gitmişse oralara adalet ve insanlık götürmüştür. Millet olarak bizim kimsenin yerinde ve yurdunda gözümüz olmamıştır. Biz de isteriz ki bizim de yaşadığımız topraklarda kimsenin gözü olmasın. Milletimizin yardım eli, sevgisi ve şefkati dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyaç sahiplerinin yanındadır."

Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan da bu tür programlarla şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldiklerini kaydetti.