Mersin Valisi Çakacak'tan kiliselere ziyaret

Mersin Valisi Çakacak'tan kiliselere ziyaret
Mersin Valisi Çakacak'tan kiliselere ziyaret
MERSİN (AA) - Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Akdeniz ilçesindeki Mersin Latin Katolik Kilisesi ve Mersin Rum Ortodoks Kilisesi'ni ziyaret...

MERSİN (AA) - Mersin Valisi Özdemir Çakacak,  Akdeniz ilçesindeki Mersin Latin Katolik Kilisesi ve Mersin Rum Ortodoks Kilisesi'ni ziyaret etti.

Çakacak, ziyaretlerine ilk olarak Mersin Latin Katolik Kilisesi'ni gezerek başladı. Burada Ruhani Liderlerden Roberto Ferrari, Peder Fransua Dondu, Kilise Rahibi Hanry Leylek tarafından karşılandı.

Kilise cemaatiyle bir süre sohbet eden Çakacak, farklılıkları bir zenginlik olarak gördüklerini, bugün olduğu gibi tarihte de hiçbir zaman vatandaşlar arasında inanç ayrımı yapılmadığını belirtti.

Mersin'de Müslüman ve Hristiyan vatandaşların bir arada, mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşadığını ifade eden Çakacak, Mersin'in tüm renkleriyle barış, hoşgörü ve kardeşlik şehri olduğunu, bu ortamı bozmak isteyenlere hiçbir zaman fırsat verilmeyeceğini kaydetti.

Daha sonra Mersin Rum Ortodoks Kilisesi'ne geçen Çakacak, burada Ruhani Lider Coşkun Teymur, Kilise Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Yazırlıoğlu tarafından karşılandı.

Ruhani Lider Coşkun, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ortodoks cemaati olarak, Mersin halkıyla bütünleşen kardeşlik ve barışın sürdürülebilir olabilmesi için tüm dinamiklerle her zaman hizmet etmeye hazır olduklarını belirtti.