Mersin'de, 3 işçinin öldüğü yangın

Mersin'de, 3 işçinin öldüğü yangın
Mersin'de, 3 işçinin öldüğü yangın
- Yangında hayatını kaybeden 18 yaşındaki Umut Gönül'ün, okul harçlığını çıkarmak için sömestir tatilinde fabrikada çalışmaya başladığı öğrenildi - Baba Osman Gönül: "Umut'um okuyacak, ailemizin umudu olacaktı, olmadı"

MERSİN (AA) - Mersin'de narenciye paketleme fabrikasının yatakhanesinde çıkan yangında ölen 3 işçiden biri olan Umut Gönül'ün (18) okul harçlığını çıkarmak için sömestir tatilinde fabrikada çalışmaya başladığı öğrenildi.

Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Gönül'ün cenazesi,  Adana Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsinin ardından Erdemli Devlet Hastanesi morguna getirildi. Cenazeyle hastaneye gelen Gönül'ün babası Osman Gönül'ün bitkin olduğu gözlendi.

Baba Gönül, olayın takdiriilahi olduğunu ve fabrika yöneticilerinden şikayetçi olmayacağını söyledi.

Umut Gönül'ün üç çocuğundan en büyükleri olduğunu ve 5 gün önce okul harçlığını çıkarmak için fabrikada işe girdiğini belirten baba Gönül, "Benim oğlum maddi imkansızlık nedeniyle yarıyıl tatilinde harçlık için çalışmaya gitti. 5 gün önce işe başlamıştı. Acımız büyük, takdiriilahi. Fabrika yöneticilerinden şikayetçi değilim. Onlar da böyle bir şey olsun istemezdi. Umut'um okuyacak, ailemizin umudu olacaktı, olmadı" dedi.

Yangında hayatını kaybeden Murat Bulut'un ağabeyi Mehmet Bulut ise kardeşinin 2 ay önce işe girdiğini belirtti.

Cenazelerin, Ankara Adli Tıp Kurumundan gelecek otopsi sonuçları sonrasında defnedileceği öğrenildi.