Mersin'de ATM'lerden hırsızlık iddiası

Mersin'de ATM'lerden hırsızlık iddiası
Mersin'de ATM'lerden hırsızlık iddiası
- Bir bankanın teknik elemanının çalıştığı kuruma ait ATM'lerden yaklaşık 2 milyon lira çalıp kaçtığı ileri sürüldü - Banka yetkililerinin ihbarı üzerine kaçan personelin yakalanması için çalışma başlatıldı

MERSİN (AA) - Mersin'de bir teknik personelin çalıştığı bankaya ait ATM'lerden yaklaşık 2 milyon lira çalıp kaçtığı iddia edildi.

Alınan bilgiye göre, 23 Eylül 'de Silifke ilçesi Atakent Mahallesi'nde bir ATM'den 238 bin lira çalındı. Olayla ilgili jandarmanın soruşturması devam ederken, dün gece de banka yetkililerinin ihbarı üzerine 8 ATM'den üst üste yüklü miktarda para çekildiği anlaşıldı.

Güvenlik güçleri bunun üzerine araştırma yaparken, banka yetkilileri ATM'lerden 2 milyon liraya yakın para çalındığını ve teknik personel A.K. ile de irtibat kuramadıklarını bildirdi.

Bu arada şüpheli A.K'nin kullandığı bankaya ait  33 ZG 8062 plakalı araç ise Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu Mahallesi'nde terk edilmiş halde bulundu.

Aracın, takip sisteminin kapalı olduğu öğrenilirken, ekipler şüpheliyi Adana'daki adresinde yapılan aramalarda da bulamadı.

Zanlının yakalanması için çalışmalar sürüyor.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Mersin

  ,

  Silifke

  ,

  Banka

  ,

  Para

  ,

  ATM

  ,

  Gece

  ,

  İddia

  ,

  personel

  ,

  eylül

  ,

  lira

  ,

  güvenlik