Mersin'de "Bisikletli ölümleri dursun" eylemi

Mersin'de "Bisikletli ölümleri dursun" eylemi
Mersin'de "Bisikletli ölümleri dursun" eylemi
MERSİN (AA) - Mersin'in Tarsus ilçesinde bir grup bisikletli, trafik kazalarında bisiklet kullanıcılarının hayatını kaybetmesi nedeniyle...

MERSİN (AA) - Mersin'in Tarsus ilçesinde bir grup bisikletli, trafik kazalarında bisiklet kullanıcılarının hayatını kaybetmesi nedeniyle eylem  yaptı.

Eski Tarsus Evleri önünde toplanan Mersin Bisikletli Gezginler Derneği üyeleri, bisikletleriyle konvoy halinde şehir turu attıktan sonra Yarenlik Alanı'na geldi.

Dernek Başkanı Ahmet Salih Özenir, yaptığı açıklamada, bazı taşıt sürücülerinin kendilerini endişelendirdiğini söyledi.

Ulaşım için kullandıkları bisikletleriyle kimseye zarar vermediklerini belirten Özenir, şöyle devam etti:

"Bizler insanlarla sosyal ilişkiler kurmak, şehrimizi, köylerimizi, kasabalarımızı tanımak, oralarda dostlar edinmek için ve bunlar gibi pek çok sebeplerle bisikletimizi kullanırken bütün bunlardan habersiz 11 yaşındaki Kerim Sarı geçtiğimiz günlerde Tarsus'ta bisikletini kullanırken öldü. Tıpkı mayıs ayında Muğla'da karayolunun emniyet şeridinde bisiklet süren Fransız turist Christiaan Niaaffe, 2 gün önce Adana 'da yol kenarında bisiklet süren Cuma Dokuyucu gibi. Unutulmasın bu yollar hepimizin ve yollar ortak yaşam alanımızdır, saygıyla paylaşmalıyız."

Konuşmanın ardından yere yatarak bir süre slogan atan grup, daha sonra dağıldı.