Mersin'de "Çanakkale 100. Yıl Yelken Yarışı"

Mersin'de "Çanakkale 100. Yıl Yelken Yarışı"
Mersin'de "Çanakkale 100. Yıl Yelken Yarışı"
- Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı dolayısıyla Mersin'de yelken yarışları düzenlendi - Mersin Yelken İhtisas ve Yat Spor Kulübü Müdürü Özkanoğlu: "İlk defa bu kadar kapsamlı bir yarış olduğu için hepimiz heyecanlıyız. Bu yarışları geleneksel hale getirmek istiyoruz"

MERSİN (AA) - Mersin Yelken İhtisas ve Yat Spor Kulübü Müdürü Şafak Özkanoğlu, Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı anısına Mersin'de ilk kez düzenlenen yelken yarışlarını geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi.

Akdeniz Bölge Komutanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Mersin Yelken İhtisas ve Yat Spor Kulübü ile Marina Yelken Kulübü'nün düzenlediği "Çanakkale 100. Yıl Yelken Yarışı", Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'ndaki sahilde başladı.

Mersin Yelken İhtisas ve Yat Spor Kulübü Müdürü Şafak Özkanoğlu, gazetecilere, Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı nedeniyle kentte ilk kez kapsamlı yarışa ev sahipliği yaptıklarını kaydetti.

Yarışa çok sayıda sporcu katıldığını belirten Özkanoğlu, "Yarışlar optimist, bedensel engelli, 4-20 yetişkin, laser ve radyal gruplarında gerçekleştiriliyor. İlk defa bu kadar kapsamlı olduğu için hepimiz heyecanlıyız. Bu yarışları geleneksel hale getirmek istiyoruz. Toplam 10 laser, 10 optimist, 5 bedensel engelli, 2 de 4-20 yetişkin teknemiz katılacak" diye konuştu.

Özkanoğlu, yarışlarda dereceye giren sporculara, Mersin Deniz Müzesi'nde ödül  verileceğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Akdeniz

  ,

  Çanakkale

  ,

  Mersin

  ,

  spor

  ,

  ödül

  ,

  engelli