Mersin'de dereye düşen kişinin kaybolması

Mersin'de dereye düşen kişinin kaybolması
Mersin'de dereye düşen kişinin kaybolması
- Dereye düşerek akıntıya kapılan kişiyi arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

MERSİN (AA) - Merkez Akdeniz ilçesinde dereye düştükten sonra akıntıya kapılarak kaybolan kişiyi arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Alınan bilgiye göre, Berdan Barajı'ndan gelen sulama kanalı ile Deliçay'ın kesiştiği bölümde dereye düşen kişiyi bulmak için gece başlatılan çalışmalar gündüz de devam etti.

Polis, jandarma, sahil güvenlik , itfaiye, UMKE ile AFAD ekipleri tarafından yapılan arama ve kurtarma çalışmalarında kimliği belirsiz kişiye şu ana kadar ulaşılamadı.

Bu arada, kentte üç gündür etkisini sürdüren yağış nedeniyle derenin debisinin yükselmesi ekiplerin çalışmasını da güçleştiriyor. Derenin her iki tarafında arama yapan ekipler, şahsın sürüklenmiş olma ihtimaline karşı dere ile denizin birleştiği noktada da çalışma yapıyor. 

Öte yandan, çalışmaları izleyen vatandaşlardan Mehmet Yağcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün akşamdan bu yana haber alamadıkları 32 yaşındaki bir akrabasının suya düşen kişi olabileceğini düşündüklerini ve polise bu yönde bilgi verdiklerini söyledi.

Merkez Akdeniz ilçesinde dün akşam  Berdan Barajı'ndan gelen sulama kanalı ile Deliçay'ın kesiştiği bölümde kimliği belirlenemeyen bir kişi dereye düşmüş, şahsın bulunması için arama ve kurtarma çalışması başlatılmıştı.