Mersin'de dolandırıcılık iddiası

Mersin'de dolandırıcılık iddiası
Mersin'de dolandırıcılık iddiası
-Silifke'de bir kadının 4 bileziğini "hocaya okutmak" bahanesiyle aldıkları iddia eden 2 zanlının kaçtığı öne sürüldü

MERSİN (AA) - Mersin'in Silifke ilçesinde iki kişinin, bir kadının 4 bileziğini "hocaya okutmak" bahanesiyle alarak kaçtığı iddia edildi.

Alınan bilgiye göre, ilçe merkezinde yürüyen Saniye Arıcı'nın yanına gelen 2 kişi bir yakınlarının vefat ettiğini ve onun hayrına ihtiyaç sahiplerine 2 bin lira dağıtmak istediklerini söyledi.

Arıcı'ya çevresinde yardıma muhtaç biri olup olmadığını soran zanlılar, olumlu cevap alınca birlikte yürümeye başladı. Bir süre kadınla yürüyen zanlılar, önünden geçtikleri iş merkezinin 4. katında bir hoca olduğunu ve dağıtacakları parayı ona okutmak istediklerini belirtti.

Arıcı'dan da üzerindeki ziynet eşyasını vererek okutması halinde daha bereketli olacağını ifade eden zanlılar, kadının 4 bileziğini aldı.

İş merkezine giren zanlılar, kadını asansöre bindirirken, kendilerinin merdivenden 4. kata çıkacaklarını söyledi. Asansörle çıktığı katta beraberindeki kişileri bulamayınca dolandırıldığını anlayan kadın, ağlamaya başladı.

Ağlama seslerini duyan esnafın çağırdığı polis ekipleri, kaçan zanlıları yakalamak için iş merkezindeki güvenlik kamerasını incelemeye aldı.

Soruşturma sürdürülüyor.