Mersin'de dolandırıcılık iddiası

Mersin'de dolandırıcılık iddiası
Mersin'de dolandırıcılık iddiası
- Erdemli ilçesinde ATM'den para çekmeye çalışan yaşlıları dolandırdığı iddia edilen bir kişi gözaltına alındı - Aynı suçtan 5 farklı kaydı bulunan zanlının, 17 farklı dolandırıcılık olayının da şüphelisi olduğu belirlendi

MERSİN (AA) ? Mersin'in Erdemli ilçesinde, ATM'den para çekmeye çalışan yaşlıları dolandırdığı öne sürülen bir kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, ilçedeki bankaların çevresinde tedbir alan sivil polis ekipleri, hareketlerinden şüphelendikleri Özden D'yi (25) takibe aldı.

Zanlının ATM'den para çekmek isteyen yaşlıların yanına giderek yardım etme bahanesiyle şifrelerini öğrendiği ve daha sonra da yanlış işlem gerekçesiyle banka kartlarının cihaz tarafından alındığını söylediği belirlendi.

Kartlarını aldığı yaşlıların uzaklaşmasının ardından, hesaptaki parayı çektiği anlaşılan şüpheli polis tarafından suçüstü yakalandı.

Yapılan incelemede Özden D'nin aynı suçtan 5 farklı kaydının bulunduğu, 14'ü Erdemli'de olmak üzere aynı yöntemle yapılan 17 farklı dolandırıcılık olayının da şüphelisi olduğu tespit edildi.

Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından, zanlı adliyeye sevk edildi.