Mersin'de "Düşlerime Dokunma Projesi" başladı

Mersin'de "Düşlerime Dokunma Projesi" başladı
Mersin'de "Düşlerime Dokunma Projesi" başladı
- Proje kapsamında bin 200 öğrenciye çocuk hakları ve cinsel istismardan korunma konusunda bilgilendirme yapılacak

MERSİN (AA) - Mersin'de, Büyükşehir Belediyesi, Baro ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçirilen "Düşlerime Dokunma Projesi" kapsamında bin 200 öğrenciye çocuk hakları ve cinsel istismardan korunma konusunda bilgilendirme yapılacak.

Mersin Barosu Çocuk Hakları Komisyonu üyesi Ece Kovan Demirtaş, Mersin Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen açılış etkinliğinde, öğrencilere çocuk hakları konusunda sunum yaptı.

Programda öğrenciler tarafından "Düşlerime Dokunma" adlı drama gösterisi sunuldu.

Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Barosu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edildiğini söyledi.

Dünya İnsan Hakları Günü'nde çocuk haklarına yönelik bu programın çok verimli olduğunu ifade eden Antmen, daha fazla öğrenciye ulaşmak için çalışmaların süreceğini belirtti.

Projenin 6 ay devam edeceğini aktaran Antmen, şöyle konuştu:

 "Projede asıl amacımız çocuk haklarının Mersin'de yaygınlaştırılması ve anlatılması. Bin 200 öğrenciye ulaşarak çocukları kötülüklerden korumak ve kendi kimlikleri hakkında bilgi vermeyi amaçlıyoruz. Kötü niyetli insanların özellikle cinsel istismar konusunda çocuklara yaklaşmaması için ya da çocukların kendilerini nasıl koruyacağı konusunda bilgiler veriyoruz. Bundan sonra bu tarz programlar devam edecek ve daha çok öğrenciye ulaşmak için çalışmalar yapacağız."