Mersin'de fırtına balıkçı teknelerini batırdı

Mersin'de fırtına balıkçı teknelerini batırdı
Mersin'de fırtına balıkçı teknelerini batırdı
- Kentte etkili olan fırtına nedeniyle balıkçı barınağındaki çok sayıda tekne kullanılamaz hale geldi - Gülnar'da 30 küçükbaş hayvan telef olurken, Erdemli ilçesinde ise sahildeki kafeteryalar zarar gördü

MERSİN (AA) - Mersin'de dün geceden beri etkili olan fırtına, balıkçı barınağındaki çok sayıda teknenin kullanılamaz hale gelmesine neden oldu.

Kentte fırtınayla birlikte etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış dolayısıyla, ev ve yerlerini su bastı.

Metrekareye 64 kilogram yağışın düştüğü kentin merkezindeki bazı ana caddeler sular altında kalırken, etkili fırtına nedeniyle Mersin Balıkçı Barınağı'ndaki çok sayıda tekne, sandal ve yat battı.

Balıkçılar, "ekmek teknelerini" kurtarmak için uzun uğraş verirken, belediye görevlileri de sulara gömülen tekneleri kurtarmak için çalışma başlattı. 

Erdemli ilçesinde ise fırtına nedeniyle sahildeki mendirekler ve kafeteryalar zarar gördü. Yağmurla taşan dereler ise dağlardan kopan odun parçalarını kent merkezine getirdi. Çok sayıda kişi de bu odunları toplayarak kurutup yakmak için evine götürdü.

Öte yandan, Gülnar ilçesinde dün gece yaşanan su baskını nedeniyle Hasan Yanarsönmez'e ait ev tamamen kullanılmaz hale gelirken ahırda bulunan 30 küçükbaş hayvan telef oldu.


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Fırtına

  ,

  Belediye

  ,

  Gece

  ,

  ,

  ekmek

  ,

  kent