Mersin'de gazetecilerin darbedilmesi

Mersin'de gazetecilerin darbedilmesi
Mersin'de gazetecilerin darbedilmesi
MERSİN (AA) - Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar'ı ziyaret...

MERSİN (AA) - Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal ve yönetim kurulu üyeleri,  AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar'ı ziyaret etti.

Cemiyetten yapılan açıklamaya göre, Ünal, 16 Ocak'ta Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı'nı izleyen gazetecilerin, salon dışında meydana gelen olayı görüntülerken darbedilmelerini kınayan Taşpınar ve teşkilatına teşekkür etti.

Taşpınar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, basın mensuplarına baskı ve şiddet uygulamanın, halkın haber alma ve basın özgürlüğünü hiçe saymak anlamına geldiği kaydetti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki meclis toplantısı sırasında, işten çıkarıldığı iddia edilen belediye personelinin protestosunu görüntülemek için salon dışına çıkan gazeteciler Kıymet Gökçe, Adnan Açıkgöz, Necdet Taş, Soner Aydın ve Taylan Candar, kimliği belirsiz kişiler tarafından darbedilmişti.

Gazeteciler, Mersin Barosu'nun görevlendirdiği avukatlar aracılığıyla suç duyurusunda bulunmuş, olayın ardından AK Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar,  CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit ve MHP İl Başkanı Sebahattin Kılıç, saldırıyı kınamıştı.