Mersin'de kadavra bağışına teşekkür belgesi

Mersin'de kadavra bağışına teşekkür belgesi
Mersin'de kadavra bağışına teşekkür belgesi
MERSİN (AA) - Mersin Üniversitesi'ne (MEÜ), eğitim ve bilimsel araştırma amacıyla vücudunu kadavra olarak bağışlayan merhum emekli hakim Şevket...

MERSİN (AA) - Mersin Üniversitesi'ne (MEÜ),  eğitim  ve bilimsel araştırma amacıyla vücudunu kadavra olarak bağışlayan merhum emekli hakim Şevket Fettahoğlu'nun yakınlarına "teşekkür belgesi" verildi. 

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İlvan, Prof. Dr. Türkan Saylan Konferans Salonu'nda düzenlenen törende, kaliteli hekimlerin yetişebilmesi için eğitim sisteminin çok iyi olması gerektiğini söyledi. 

Eğitim için, araç ve gereçlerin gerektiğini bunun için de maddi imkanlara sahip olunması gerektiğini vurgulayan İlvan, "Kadavra için maddiyat söz konusu değildir. Üzülerek belirtmek isterim ki, Türkiye 'de birçok tıp fakültesi hastanesinde yeterince kadavra olmaması nedeniyle, kaliteli bir tıp eğitimi yapmak mümkün olmamaktadır" diye konuştu. 

Fettahoğlu'nun kızı Narey Müller de bu bağışın yapılmasının ardından konuya duyarlılık sağlayan herkese minnettar olduğunu kaydetti. 

Fettahoğlu hakkında hazırlanan sunumun ardından Narey Müller'e Rektör Yardımcısı Ali Kaya tarafından "teşekkür belgesi" verildi.