Mersin'de "Narkotimler" göreve başladı

Mersin'de "Narkotimler" göreve başladı
Mersin'de "Narkotimler" göreve başladı
- Uyuşturucuyla mücadele çalışmalarına ek geliştirilen "sokakta uyuşturucuyla mücadele" kapsamında oluşturulan Narkotim Projesi, Mersin'de başladı

MERSİN (AA) - Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı tarafından, uyuşturucuyla mücadele çalışmalarına ek geliştirilen "sokakta uyuşturucuyla mücadele" kapsamında oluşturulan Narkotim Projesi, Mersin'de de başladı. 

İl Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Bahar, Emniyet Müdürlüğü 'nde düzenlenen açılış töreninde, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla oluşturulan "Narkotim Projesi"sinin 11 pilot ilde uygulanacağını söyledi.

Müdürlüğün 87 personelinin Narkotim eğitiminden geçtiğini belirten Bahar, "Personellerimiz, önleyici hizmet anlamında suçun oluşmasını yerinde engellemek, sokakta polisin seri şekilde refleks göstererek uyuşturucuyla mücadelede etkin rol oynaması amacıyla, alanında uzman polislerden kurulu Narkotim projesi kapsamında, 16 motorize araçla bugün itibariyle göreve başladı" dedi.

Bahar, 16 kişilik motosiklet timinin de önümüzdeki günlerde projeye katılmasıyla ekibin daha da güçleneceğini ifade ederek "Uyuşturucuyla mücadele kapsamında, kolluk kuvvetlerince gerçekleştirilen operasyonel çalışmalar göstermektedir ki sadece cezai tedbirler bu mücadelenin başarıya ulaşmasında yeterli olmamakta. Uyuşturucu maddelere olan arz ve talebin önlenmesinde, suçun doğal yaşam alanı sokakta da etkin tedbirlerin alınması zorunlu" diye konuştu.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak da yeni görevlerine başlayan personele başarı diledi.

Törende, narkotik dedektör köpekler de gösteri yaptı.