Mersin'de öğrencilere bisiklet dağıtıldı

Mersin'de öğrencilere bisiklet dağıtıldı
Mersin'de öğrencilere bisiklet dağıtıldı
MERSİN (AA) - Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı"  kapsamında Mersin Halk Sağlığı...

MERSİN (AA) - Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan " Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı"  kapsamında Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğüne gönderilen 60 bisiklet öğrencilere dağıtıldı.

Mersin Vali Yardımcısı Ali  Katırcı, Barbaros Ortaokulu'ndaki dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan projenin gelecek yıllarda da devam edeceğini belirtti.  

Bisiklet kullanımını öğrencilere benimsetmek istediklerini ifade eden Katırcı, gençleri obeziteden ve durağan yaşamdan çıkarmak için projenin önemli olduğunu kaydetti.

Bu tarz projelerin yaygınlaştırılması gerektiğine dikkati çeken Katırcı, şöyle devam etti:

"Ülkemizde daha çok insan bisiklete binmeli ve toplum olarak bunu benimsememiz gerekir. Ülkemiz için güzel bir proje ve bu okulumuzda bunu gerçekleştirmemiz güzel bir duygu. Bugün 60 bisiklet dağıtıyoruz önümüzdeki süreçte ise dağıtımlar devam edecek. Gençliğimize yapılan bu hizmetlerin hayırlı olmasını diliyorum."

Mersin il Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ise bu projenin obezite ile mücadele konusunda önemli olduğunu ve öğrencilerin beden eğitimi derslerinde bisiklet kullanabileceklerini söyledi. 

Konuşmaların ardından bisiklet dağıtımı yapıldı ve öğrenciler okul bahçesinde bisiklet sürdü.