Mersin'de sahte dolarla dolandırıcılık iddiası

Mersin'de sahte dolarla dolandırıcılık iddiası
Mersin'de sahte dolarla dolandırıcılık iddiası
- Sahte dolarlarla 2 kişiyi yaklaşık 680 bin lira dolandırdıkları öne sürülen 2 kardeş gözaltına alındı

MERSİN (AA) - Mersin'de sahte dolarları gerçek gibi göstererek 2 kişiyi yaklaşık 680 bin lira dolandırdıkları öne sürülen 2 kardeş gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, adamı H.G'yle iletişim kuran Mevlüt K, elinde çok fazla dolar olduğunu ve normal kurdan daha aşağı fiyatla kendisine verebileceğini anlattı. H.G'ye dolarlarla çekilmiş fotoğraflarını da gönderen zanlı, anlaşmaları üzerine iş adamına 10 bin dolar teslim etti.

Dolarları kontrol ettirmek için bir döviz bürosuna giden H.G, banknotların gerçek olduğunu öğrenince zanlıyla tekrar buluştu. Bir alışveriş merkezinin otoparkında 120 bin lira değerindeki lüks cipini ve 280 bin lirayı veren H.G, karşılığında yüklü miktarda dolar teslim aldı.

Bir süre sonra dolar destelerini inceleyen H.G. banknotların çoğunluğunun sahte, içlerinde de kağıt parçaları olduğunu gördü.

İş adamının ihbarı üzerine çalışma yapan polis ekipleri, 14 ayrı suçtan kaydı bulunan Mevlüt K. ile kardeşi İsmail K'yi gözaltına aldı. 

Ekiplerin yaptıkları araştırmalarda zanlıların İstanbul 'da da aynı yöntemle dolandırdıkları bir kişinin 280 bin lira değerindeki lüks aracını aldıkları belirlendi.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.