Mersin'de Şehitlik ziyareti

Mersin'de Şehitlik ziyareti
Mersin'de Şehitlik ziyareti
- Mersin Valisi Çakacak, Şehitliği ziyaret ederek, mezarlara karanfil bıraktı

MERSİN (AA) - Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Kurban Bayramı dolayısıyla Şehitliği ziyaret ederek, mezarlara karanfil bıraktı.

Şehitlik'teki program, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Vali Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Büyükşehir   Belediye  Başkanı Burhanettin Kocamaz, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, mezarları ziyaret ederek karanfil bırakıp, dua etti. 

Çakacak, yaptığı açıklamada, bayramların kardeşliğin, dostluğun ve dayanışmanın en güzel örneklerinin ortaya konulduğu günler olduğunu belirtti.

Milletçe Kurban Bayramı'na birlik, beraberlik ve huzur içerisinde erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Çakacak, şunları kaydetti:

"Bizim inancımızda şehitlik peygamberlikten sonra en yüksek makamdır. Bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizdir. Allah şehitlerimizden ve gazilerimizden razı olsun, bizlere cennet gibi bir vatan bıraktılar. Her toprak, kolayca vatan olmaz. Eğer o topraklar için bedeller ödenmişse vatan olur. Bizim aziz vatanımızın da her karış toprağı şehitlerimizin ve gazilerimizin kanlarıyla sulanmıştır. Stratejik konumu nedeniyle geçmişten bugüne olduğu gibi ileride de birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere hem güvenlik güçlerimizin kararlı mücadelesi hem de milletimizin vakur duruşu asla müsaade etmeyecektir. Bu vesileyle bir defa daha tüm şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz." 

Çakacak, Şehitliğin ardından Özgecan Aslan'ın mezarını da ziyaret ederek, karanfil bıraktı.