Mersin'de terörle mücadele

Mersin'de terörle mücadele
Mersin'de terörle mücadele
- İzinsiz gösterilere katılanlara yönelik operasyonda 6 kişi gözaltına alındı

MERSİN (AA) - İzinsiz gösterilere katılıp, güvenlik güçlerine saldıranlara yönelik operasyonlarda 6 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri merkez Akdeniz ilçesinde Şevket Sümer Mahallesi'ndeki izinsiz gösterilere katılıp polise yanıcı ve patlayıcı madde atanların yakalanması için çalışma başlattı.

Çalışma kapsamında, eylemlerde el yapımı patlayıcı ve molotofkokteyli attığı belirlenen S.E. (13), Y.B. (16), Ö.Ö. (18), ile patlayıcı atıp kaçan bir şüphelinin gizlenmesine yardım ettiği ileri sürülen Z.K. (26) gözaltına alındı.

Öte yandan, Suruç'taki terör saldırısı bahanesiyle 27 Temmuz'da düzenlenen ve Bülent Ecevit Güngör'ün, aydınlatma fişeğinin başına çarpması sonucu hayatını kaybettiği izinsiz gösteriye katıldığı tespit edilen M.Y. (14) ile H.N. (16) de yakalandı.

Şüphelilerin sorgusunun sürdüğü bildirildi.

Diğer yandan, Tarsus ilçesinde dün gece düzenlenen ve 5 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 126 adet molotofkokteyli ile el yapımı patlayıcı yapımında kullanılacak 7 adet piknik tüpü ele geçirildiği bildirildi.