Mersin'de turizmciler gurbetçileri bekliyor

Mersin'de turizmciler gurbetçileri bekliyor
Mersin'de turizmciler gurbetçileri bekliyor
- Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Öztop: - "Gurbetçiler, ramazanda turizmcilerin kurtarıcısı oluyor"

MERSİN (AA) - Ramazanın turizm sezonuna denk gelmesi nedeniyle sıkıntı yaşayan işletmeciler, gurbetçilerin gelmesiyle durgunluğun aşılacağını umut ediyor.

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, AA muhabirine, son 5 yıldır ramazanın turizm sezonuna denk gelmesinden dolayı sıkıntı yaşandığını söyledi.

Ramazandaki durgunluğu gurbetçilerin gelmesiyle aşacaklarını belirten Öztop, "Gurbetçiler, ramazanda turizmcilerin kurtarıcısı oluyor" dedi.

Avrupa 'daki okulların kapanmasıyla gurbetçilerin tatil için yollara düşeceğini ifade eden Öztop, şunları kaydetti:

"Bu yıl da ramazan dolayısıyla yerli turistlerimiz tatillerini bayram sonrasına erteledi ancak umudumuz gurbetçilerimizde. Her yıl turizmcinin umudu gurbetçilerimiz bu yıl yine umutlarımızı yeşertiyor. Hem gurbetçilerin hem de yerli turistin Ramazan Bayramı'nda sahillerimizi doldurmasını bekliyoruz. Temmuz başından itibaren 70 günlük  zaman diliminde 2 bayram geçireceğiz. Her iki bayramın bu yıl yüksek sezonlu döneme denk gelmesiyle sezonun çok iyi geçeceğini umuyoruz. 

UNESCO  Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınan Kızkalesi'ndeki turizmcilerimiz sezona hazır."