Mersin'de üç katlı binadaki yangının nedeni atılan patlayıcı

Mersin'de üç katlı binadaki yangının nedeni atılan patlayıcı
Mersin'de üç katlı binadaki yangının nedeni atılan patlayıcı
- Akdeniz ilçesinde, binanın tamamen kullanılmaz hale geldiği yangının, polis ekiplerine atılan el yapımı patlayıcıdan çıktığı belirlendi - Göstericilerin patlayıcı atma anı MOBESE tarafından görüntülendi

MERSİN (AA) - Mersin'in merkez Akdeniz ilçesinde, altı yün deposu olarak kullanılan üç katlı apartmanda çıkan ve binayı tamamen kullanılmaz hale getiren yangının, polis ekiplerine atılan el yapımı patlayıcıdan çıktığı tespit edildi.

Alınan bilgiye göre,  zaman zaman izinsiz gösterilerin de yaşandığı Şevket Sümer Mahallesi'ndeki binada meydana gelen yangının çıkış nedenini araştıran polis ekipleri, çevredeki MOBESE kameralarının görüntülerini incelemeye aldı.

İncelemede olay yerinden geçen bir zırhlı polis aracına önce taş, aracın durmaması üzerine de el yapımı patlayıcı atıldığı belirlendi. Patlayıcının atılmasının hemen ardından yakınlardaki yün deposu önündeki elyafların alev aldığı ve binayı kapladığı tespit edildi.

Bu arada, çevredeki görgü tanıklarının da patlama sesinin ardından yangın çıktığını belirttiği öğrenildi.

Öte yandan, MOBESE kayıtlarında, polis merkezinde görevli Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı'nın (TOMA) da yangın söndürme işlemlerinde itfaiyeye yardım ettiği görüldü.


  ETİKETLER:

  Akdeniz

  ,

  Mersin

  ,

  patlama

  ,

  TOMA

  ,

  zaman

  ,

  müdahale