Mersin'deki ATM'lerden hırsızlık iddiası

Mersin'deki ATM'lerden hırsızlık iddiası
Mersin'deki ATM'lerden hırsızlık iddiası
- Adliyeye sevk edilen 4 zanlıdan, aralarında banka teknik personelinin de olduğu 3'ü tutuklandı

MERSİN (AA) - Mersin'in Silifke ilçesinde, bir bankaya ait 12 ATM'den farklı zamanlarda hırsızlık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 4 kişiden, aralarında banka teknik personelinin de olduğu 3'ü tutuklandı. 

Alınan bilgiye göre, bir bankanın farklı ATM'lerinden 2 milyon 134 bin 850 lira çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan bankanın teknik personeli A.K. ile E.K, İ.K ve S.K. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi.

 Zanlılar, savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Bankanın teknik personeli A.K. ile E.K. ve İ.K. mahkemece tutuklanırken, S.K. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

- Olayın geçmişi

Mersin'de 23 Eylül 'de Silifke ilçesi Atakent Mahallesi'nde bir ATM'den 238 bin lira çalındı. Olayla ilgili jandarmanın soruşturması devam ederken, 6 Ekim gecesi de banka yetkililerinin ihbarı üzerine çok sayıda ATM'den usulsüz şekilde üst üste yüklü miktarda para çekildiği anlaşılmıştı.

Bu arada, banka yetkilileri ATM'lerden 2 milyonu lirayı aşkın para çalındığını ve teknik personel A.K. ile de irtibat kuramadıklarını bildirmişti.

Olayla ilgili başlatılan çalışma kapsamında teknik personelin de aralarında olduğu 4 kişi yakalanmış, şüphelilerin araç ve evlerinde yapılan aramalarda, 6 bin 375 lira ile 1 matkap, 1 kredi kartı kopyalama makinesi, 13 kopya kredi kartı, 1 polis frekansına uyarlı el telsizi ele geçirilmişti.


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Silifke

  ,

  Banka

  ,

  Para

  ,

  Kredi Kartı

  ,

  Kredi

  ,

  ATM

  ,

  personel

  ,

  eylül

  ,

  lira