Mersin'deki "çadır otogar" devri sona erdi

Mersin'deki "çadır otogar" devri sona erdi
Mersin'deki "çadır otogar" devri sona erdi
- MEŞTİ'nin açılışının ardından iş yeri kiralarının yüksek olduğunu iddia eden bir grup esnafın, yeni otogara alternatif olarak açtığı "çadır otogar", tarafların anlaşmasıyla kapatıldı - Yeni otogardaki yazıhanelerine geçen esnaf, taşınmalarını halay çekerek kutladı

MERSİN (AA) - Mersin Şehirlerarası Terminal İşletmesi'nin (MEŞTİ) açılışının ardından  yeri kiralarının yüksek olduğunu iddia eden bir grup esnafın yeni otogara alternatif olarak açtığı "çadır otogar", tarafların anlaşmasıyla kapatıldı. Yeni otogardaki yazıhanelerine geçen esnaf, taşınmalarını halay çekerek kutladı.

Otogar esnafını ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, burada yaptığı açıklamada, eski otogardaki bütün firmaların MEŞTİ'deki yerini almasıyla Mersin halkının otogar çilesinin sona erdiğini söyledi. 

Mersin'in hoş karşılanmayan bir durumdan kurtulduğunu vurgulayan Kocamaz, 50 günlük bir gecikmeyle de olsa Mersin halkının çilesinin sona ermesine memnun olduklarını belirtti.

Mersinlilerin her şeyin en iyisine layık olduğunu vurgulayan Kocamaz, şunları kaydetti:

"Biz Mersin'in emanetçisiyiz. Bizim bu emanete çok iyi sahip çıkmamız gerekiyor. Bundan sonra hizmetler daha da artarak devam edecek. Bugün belki hizmetlerimizden ilki halkın hizmetine sunuldu ama bu hiçbir zaman son olmayacak. Mersin'in ortak paydasında herkesin birleşmesi lazım. Bugün bu birlikteliği görmekten mutluluk duyuyoruz. Otogar sorununun çözümü noktasında bize destek veren, çözümün gerçekleşmesi için her türlü fedakarlığı yapan başta Şimşekler Gurubu ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı olmak üzere, bütün esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah böyle tatsız bir hadise tekrar yaşanmaz." 

MEŞTİ'ye fiyatların yüksek olduğu iddiasıyla taşınmayan işletmeciler, yolcuları Tarsus Otogarı'na götürmek için eski otogarın karşısına "çadır otogar" kurmuştu. Otobüs firmalarının temsilcileri, kurdukları "çadır otogar"ın ismini de MEŞTİ'ye alternatif "ÇAŞTİ" koymuştu.