Mersin'deki "çadır otogar" kaldırıldı

Mersin'deki "çadır otogar" kaldırıldı
Mersin'deki "çadır otogar" kaldırıldı
- Yeni açılan otogara taşınmak istemeyen bir grup esnafın hizmetlerini sürdürmek amacıyla kurduğu çadır kaldırıldı

MERSİN (AA) - Mersin Şehirlerarası Terminal İşletmesi'nin (MEŞTİ) açılışının ardından  yeri kiralarının yüksek olduğunu iddia eden bir grup esnafın taşımacılık hizmeti vermek için kurduğu çadırlar kaldırıldı.

Bir hafta önce törenle açılan MEŞTİ'ye, fiyatların yüksek olduğu iddiasıyla taşınmayan işletmeciler, yıkılan eski otogarın karşısına kurdukları çadırlarda hizmet vermeye başladı. 

Sabah saatlerinde çadıra gelen emniyet ekipleri, çadırların kaldırılması yönünde karar olduğunu esnafa bildirdi. Bunun üzerine esnaf "Çadırımızı kendimiz kaldırırız" diyerek zabıta çağrılmasını istemedi. 

Mersin Şehirlerarası Uluslararası Otobüsçüler ve Yazıhaneciler Derneği Genel Sekreteri Veli Tol, burada yaptığı açıklamada, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a seslenerek, "Cumanız hayırlı ve uğurlu olsun. Bu mübarek günün sabahında, bu halkı yoksulluğa sürükleyen zihniyetinden dolayı seni Allah'a havale ediyoruz" dedi. 

Kurulan çadırlarda bilet satışı yapmadıklarını, sadece halka hizmet ettiklerini ifade eden Tol, esnaf olarak, hiç kimsenin ne belediyeyi ne de devleti zarara sokan bir davranış içerisinde olmadığını kaydetti. 

Grup, açıklamanın ardından çadırları söktü.