Mersin'deki elektrik kesintileri

Mersin'deki elektrik kesintileri
Mersin'deki elektrik kesintileri
- Vali Çakacak: "Devletin en önemli görevlerinden biri, vatandaşların memnuniyetini sağlamak ve mağduriyetlerini gidermektir"

  MERSİN (AA) - Mersin Valisi Özdemir Çakacak, devletin en önemli görevlerinden birinin vatandaş memnuniyetini sağlamak ve mağduriyetleri gidermek olduğunu belirtti.

Çakacak, Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen kentteki elektrik kesintileriyle ilgili değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, Mersin genelinde sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin hem meskenlerde hem de yerlerinde ciddi sıkıntılara yol açtığını kaydetti. 

Vatandaşların mağdur olduğunu ve rahatsızlıklarını her platformda dile getirdiklerini ifade eden Çakacak, bu hassas konunun bir an önce çözülmesi gerektiğini vurguladı. 

Özellikle son günlerde yağışın ve soğuğun etkili olduğu Mersin'de ısınma aracı olarak elektrik enerjisinin kullanımını artırdığını hatırlatan Çakacak, şöyle devam etti:

"Bunun yanı sıra sanayiye yönelik üretim yapan iş yeri ve fabrikalarda üretim elektrikle çalışan otomatik makinelerle yapılmaktadır. Bütün bunlar göz önüne alındığında,  hava şartları ya da diğer nedenlerden ötürü sıkça meydana gelen elektrik kesintileri iş yerlerinde üretimin durmasına veya alet ve makinelerde arızalara neden olmaktadır. Bu hassas konuya bir an önce çözüm getirilmelidir. Devletin en önemli görevlerinden biri, vatandaşların memnuniyetini sağlamak ve mağduriyetleri gidermektir." 

Konuşmalarının ardından il merkezi ve ilçelerde yaşanan sıkıntılar kaymakamlar tarafından dile getirildi.

Değerlendirme toplantısına ilçe kaymakamları ile Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi (Toroslar EDAŞ) yetkilileri katıldı.


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Hava

  ,

  elektrik

  ,

  ilçe

  ,

  ,

  iş yeri