Mersin'deki "FETÖ/PDY" davası

Mersin'deki "FETÖ/PDY" davası
Mersin'deki "FETÖ/PDY" davası
- Davada müştekilerin dinlenmesine devam edildi

MERSİN (AA) -  Mersin merkezli 19 ilde "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY)" yönelik operasyonun ardından yürütülen soruşturma kapsamında 66 sanık hakkında açılan dava, müştekilerin dinlenilmesiyle devam etti. 

Mersin 2. Ağır   Ceza Mahkemesinde görülen ve 66 sanığın tutuksuz yargılandığı davada bugün bazı müştekiler ifade verdi. Ardından ise sanıklar ve avukatları bazı müştekilerin iddialarını cevapladı. 

Mahkeme heyeti daha sonra duruşmayı 13 Ocak 2016'ya erteledi.

 - FETÖ/PDY davası

Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 2 Eylül 'de görülmeye başlanan FETÖ/PDY davasının duruşmaları, duruşma salonunun fiziksel koşullarının yetersizliği nedeniyle 5 güne bölünmüştü. 3 Eylül'de görülen ikinci celsede 66 sanıktan tutuklu yargılanan eski Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Suat Dağlı, emniyet personelleri Ahmet Şanverdi, Bekir Kaymakcıoğlu, Erdem Kanmaz ve Hüseyin Avcı hakkında tahliye kararı verilmişti.

Mahkeme heyeti, 13 Ekim'de görülen duruşmada yayın yasağı kararı almış, 14,15 ve 16 Ekim tarihlerindeki duruşmalarda ise sanıklardan sadece ikisi ifade vermiş, gazeteci Mehmet Baransu'nun da aralarında olduğu diğer sanıklar daha geniş savunma yapabilmek için zaman istemişti.