Mersin'deki iki katlı evin çökmesi

Mersin'deki iki katlı evin çökmesi
Mersin'deki iki katlı evin çökmesi
- Başbakan Davutoğlu, Mersin Valisi Çakacak ile telefonda görüşerek yaralıların durumları ve olayla ilgili bilgi aldı - Yaralıları ziyaret eden Çakacak: - "Eski bir bina. Ancak 'şu sebepten dolayı yıkıldı' demek için inceleme yapmak gerekir"

MERSİN (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mersin Valisi Özdemir Çakacak ile telefonda görüşerek iki katlı evin çökmesi ve yaralılarla ilgili bilgi aldı.

Vali Çakacak, önce Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, daha sonra da Mersin Devlet Hastanesi'ne giderek yaralıları ziyaret etti. Çakacak, ameliyatta olan Hatice Zinetler'in eşiyle görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Çakacak, hastane çıkışında AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile telefonla görüştüğünü, olayla ve yaralıların sağlık durumlarıyla ilgili bilgi verdiğini söyledi.

Yaralanan 5 kişiden 4'ünün durumunun iyi olduğunu, birinin de ameliyata alındığını belirten Çakacak, şöyle devam etti:

"Tıp fakültemizde bulunan yaralılardan biri 23 günlük bir bebeğimiz. Hayati tehlikeleri bulunmuyor. Bebek şu an yoğun bakımda tutuluyor. Diğerlerinde de hekimlerimiz tarafından 'hayati tehlike yok' denildi. Tedavileri devam ediyor. Bebeğin annesi de burada. Anne de şu an ameliyatta. Ameliyata girerken bilincinin yerinde olduğu söylendi. Tabi ameliyattan çıktıktan sonra durumuyla ilgili daha net bilgi alacağız." 

Çakacak, çökmenin nedenine dair ise "Binaya baktığımızda eski bir bina. Ancak 'şu sebepten dolayı yıkıldı' demek için inceleme yapmak gerekir. Takdir edersiniz ki eski bina, ne kolonları ne de krişleri var. Yığma tuğla bina" diye konuştu.

Vali Çakacak'a, ziyaretlerde, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk de eşlik etti.