Mersin'deki orman yangını

Mersin'deki orman yangını
Mersin'deki orman yangını
- Mersin Valisi Çakacak: "Yerleşim yerlerininin boşaltılması gibi bir çalışmamız yok. Orman Bölge Müdürlüğü'nden de şu ana kadar böyle bir talep gelmedi"

MERSİN (AA) - Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Gülnar ilçesindeki orman yangınıyla ilgili, "Yerleşim yerlerininin boşaltılması gibi bir çalışmamız yok. Orman Bölge Müdürlüğü'nde de şu ana kadar böyle bir talep gelmedi" dedi.

Çakacak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm ekiplerin koordineli şekilde yangınla mücadele ettiğini söyledi.

Batıya doğru esen rüzgarla büyüyen yangının şu an 15-20 hektar alanda etkili olduğunu aktaran Çakacak, "Helikopterimiz, uçağımız, arazözlerimiz ve 400'ü aşkın personelimiz söndürmek için çalışıyor. Rüzgar biraz azaldı. Kontrol altına almak için çaba sarf ediyoruz" diye konuştu.

Çakacak, yangın bölgesindeki yerleşim yerlerinin boşaltıldığı yönünde haberlerin yayıldığını anımsatarak, şu ifadeleri kullandı:

"Yerleşim yerlerininin boşaltılması gibi bir çalışmamız yok. Orman Bölge Müdürlüğü'nden de şu ana kadar böyle bir talep gelmedi. Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca zaten olay yerinde, vali yardımcımız koordinesinde etkin şekilde çalışıyorlar. Yangını en kısa sürede kontrol altına alarak söndürmek için var gücümüzle çaba sarf ediyoruz."


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Rüzgar

  ,

  orman