Mersin'deki terör operasyonu

Mersin'deki terör operasyonu
Mersin'deki terör operasyonu
- Terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyon kapsamında Batman'da bir kişi gözaltına alındı - Akdeniz Belediye Başkanı HDP'li Türk'ün de aralarında bulunduğu 5 kişi aranıyor

MERSİN (AA) - Mersin'de terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyon kapsamında Batman'da bir kişinin daha polise teslim olmasıyla gözaltına alınanların sayısı 10'a ulaştı.

Alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, 9 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda, hakkında gözaltı kararı olan ancak evinde bulunamayan bir kişi, Batman'da polise teslim oldu.

Bu arada, şüphelilerin evlerinde yapılan aramada ruhsatsız tabanca, av tüfeği ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Akdeniz Belediye Başkanı HDP'li Fazıl Türk'ün de aralarında bulunduğu 5 kişinin arandığı kaydedildi.

Öte yandan şüphelilerin "terör örgütüne maddi kaynak sağlamak, Akdeniz Belediyesi'nde işçi alımında mahalle komisyonları kurarak, terör örgütünün cezaevinde veya silahlı kanadında bulunan elemanların yakınlarını destek amaçlı usulsuz şekilde belediyede istihdam etmek, terör örgütü adına para toplamak ve faaliyetlerine destek" suçlamalarıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

Operasyonda, aralarında Akdeniz Belediyesi'nin eski çalışanlarının da olduğu 9 kişi gözaltına alınmış, Başkan Türk evinde bulunamamıştı.