Mersin'deki terör operasyonu

Mersin'deki terör operasyonu
Mersin'deki terör operasyonu
- Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Mutlu: "Fazıl Türk kaçmış değildir. Bu operasyondan önce şehir dışına gittiği için şu an burada değil ama en kısa sürede gelip ifadesini verecektir"

MERSİN (AA) - Akdeniz Belediyesi'nin HDP'li meclis üyesi Yüksel Mutlu, Mersin'de terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Akdeniz Belediye Başkanı HDP'li Fazıl Türk'ün kent dışında olduğunu, en kısa sürede gelip ifadesini vereceğini söyledi.

Mutlu, Akdeniz Belediyesi önünde yaptığı açıklamada, hem bölgede hem de Türkiye'de önemli bir süreçten geçildiğini ifade etti.

Dün düzenlenen operasyonda Akdeniz Belediyesi'nin eski çalışanlarının da olduğu bazı kişilerin gözaltına alındığını anımsatan Mutlu, "Fazıl Türk kaçmış değildir. Bu operasyondan önce şehir dışına gittiği için şu an burada değil ama en kısa sürede gelip ifadesini verecektir. Adliye ile belediye binası arası 50 metre. Savcı camdan kafasını uzatsa Fazıl Türk'ü çağırır ve 'gel ifadeni ver' der" dedi.

Mutlu, bundan sonraki süreci değerlendirip, izleyecekleri yolu kamuoyuyla paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

 Mersin'de dün terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 10 kişi gözaltına alınmış, hakkında gözaltı kararı olan Akdeniz Belediye Başkanı HDP'li Fazıl Türk evinde bulunamamıştı.