Mersin'e AKUT Hizmet Parkı açılacak

Mersin'e AKUT Hizmet Parkı açılacak
Mersin'e AKUT Hizmet Parkı açılacak
MERSİN (AA) - Mezitli Belediyesi'nin katkılarıyla Akdeniz Mahallesi'nde Akut Hizmet Parkı inşa edileceği bildirildi.Mezitli Belediyesi'nden...

MERSİN (AA) - Mezitli Belediyesi'nin katkılarıyla Akdeniz Mahallesi'nde Akut Hizmet Parkı inşa edileceği bildirildi.

Mezitli Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Neşet Tarhan, deprem kuşağında bulunan bir ülkede bulunduklarını ve deprem konusunda yeteri kadar bilinçli olunamadığını kaydetti.

Marmara depreminden sonra gerekli önlemlerin alınmadığını savunan Tarhan, Mezitli ilçesi olarak deprem konusunda öncü olmak istediklerini ifade etti.

Tarhan, doğal afetlerde toplum bilincini arttırmak amacıyla Akut Hizmet Parkı inşaatına başladıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

 "Akdeniz Mahallesi sınırları içerisinde AKUT ekibinin hizmetlerinden faydalanmak için kapsamlı bir AKUT Hizmet Park'ı inşa ediyoruz. Önemli olan ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın bu parkımıza gelerek, doğal afetlere karşı ne yapması gerektiğini öğrenmesidir. Bu çalışmamız tüm Türkiye 'ye örnek olmalı. Bütün belediyeler kendi sınırları içerisinde Akut Park'ı inşa ederek, ilçede yaşayan vatandaşlarını bilinçlendirmelidir. AKUT Parkı içerisinde  eğitim amfisi, tırmanma duvarı, deprem eğitim evi, trafik kazaları kurtarma eğitim parkuru, enkaz kurtarma parkuru, spor aletleri, oturma alanları ve süs havuzu bulunacak."

AKUT Mersin ekip lideri Hakan Topal ise Türkiye'ye örnek teşkil eden bir projeyi hayata geçirmek için çalıştıklarını kaydetti.