Mersin'e yapılacak "Bilim Sanat Merkezi"nin protokolü imzalandı

Mersin'e yapılacak "Bilim Sanat Merkezi"nin protokolü imzalandı
Mersin'e yapılacak "Bilim Sanat Merkezi"nin protokolü imzalandı
MERSİN (AA) - Mersin Valiliği ile Yenişehir Belediyesi arasında Bilim Sanat Merkezi'nin yapımı için protokol imzalandıVali Özdemir Çakacak, İl Milli...

MERSİN (AA) - Mersin Valiliği ile Yenişehir Belediyesi arasında Bilim Sanat Merkezi'nin yapımı için protokol imzalandı

Vali Özdemir Çakacak, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül ve Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç 'in katılımıyla Yeni Valilik binasında düzenlenen imza töreninde, Yenişehir Belediyesi tarafından ocak ayında yapılması planlanan merkez hakkında bilgi verildi.

Kocavilayet Mahallesi'nde yapılacak olan ve IQ seviyesi 130 ila üzeri olan yaklaşık 300 öğrencinin eğitim göreceği merkez tamamlandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı 'na devredilecek.

Törende konuşan Vali Çakacak, ülkedeki her türlü kalkınmanın temelinde eğitimin olduğunu belirtti.

Eğitim sistemi ne kadar çağdaş olursa öğrencilerin de geleceğinin o derece parlak olabileceğine dikkati çeken Çakacak, şöyle devam etti:

"Bütçemizin büyük bir kısmı eğitime harcanmaktadır. Bunun yanı sıra yerel yönetimlerimiz ve hayırseverlerimizin de eğitime verdiği katkı büyüktür. Onlara çok teşekkür ediyorum. Eğitime yapılan yatırımlar ülkemizin geleceğine yapılan yatırımlardır. Bilim sanat merkezleri de son derece önemli eğitim yuvalarıdır. Malumunuz burada üstün yetenekli öğrenciler, birinci sınıftan itibaren özel sınavlarla buraya kabul ediliyor. Burada her konuda yeteneklerine göre yetiştirilerek hem ulusal hem de uluslararası projelerle yarışlara katılıyor. Geleceğin bilim insanları da buradan çıkacak, onun için son derece önemli bir eğitim yuvası, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz." 

Yenişehir Belediye Başkanı Genç de belediye olarak birçok yatırımlara imza attıklarını ve bu yatırımların içinde en önemlisinin de Bilim Sanat Merkezi olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Çakacak, Genç ve Gül protokolü imzaladı.