Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü

Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü
Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü
MERSİN (AA) - Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Çakacak, mesajında,...

MERSİN (AA) - Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Çakacak, mesajında, Akdeniz'in incisi Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümünü sevinç ve coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Türk Milleti'nin hiçbir zaman esarete boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya göstererek bağımsızlık meşalesini 3 Ocak 1922 tarihinde bir daha sönmemek üzere yaktığını ifade eden Çakacak, mesajında şunları kaydetti:

"Kurtuluş Savaşı'nda her türlü imkansızlıklar içerisinde milletimiz gücünü bütün dünyaya göstermiştir. Kurtuluş mücadelesinde bağımsızlık destanı yazan Mersinliler, varoluş mücadelesinde milletin azmi ve inancı karşısında hiçbir gücün dayanamayacağını herkese ilan etmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün 'Mersinliler, Mersin'e Sahip Çıkınız' sözünden hareketle, atalarımızın bize bıraktığı bu güzel emaneti birlik, beraberlik içerisinde devraldığımız noktadan daha yukarılara çıkararak emanete sahip çıktığımızı göstermeliyiz. Farklı inanç, dil ve kültürleri yüzyıllardır bir arada yaşayan Mersin halkı olarak farklılıklarımızı ayrışma unsuru değil, bilakis zenginlik olarak görerek, hoşgörü ve barış medeniyetinin mirasçıları olarak birbirimizi sevgiyle, kardeşçe kucaklayarak geleceğe umutla ve kararlılıkla yürüyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş mücadelesinde destan yazarak Türk Milleti'nin gücünü bütün dünyaya gösteren kahramanları saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyor, tüm Mersinli hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum."