MEÜ Anamur Meslek Yüksekokulu'nun yeni binası açıldı

MEÜ Anamur Meslek Yüksekokulu'nun yeni binası açıldı
MEÜ Anamur Meslek Yüksekokulu'nun yeni binası açıldı
MERSİN (AA) - Mersin Üniversitesi (MEÜ) Anamur Meslek Yüksekokulu'nun yeni hizmet binası törenle açıldı.MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Ören...

MERSİN (AA) - Mersin Üniversitesi (MEÜ) Anamur Meslek Yüksekokulu'nun yeni hizmet binası törenle açıldı.

MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Ören Mahallesi'ndeki binanın açılış töreninde yaptığı konuşmada, binanın iç teşrifatını üniversite olarak kendilerinin ürettiğini belirterek, "Kendi öz kaynaklarımızla bu okulu dışarıya ihtiyaç duymadan bitirdik. Anamur'un hangi konuda ihtiyacı varsa o konuda bölümler fizibilite yapılarak güçlendirilip gerekirse yeni okullar açılması konusunda birliğiyle elimizden geleni yapacağımıza size söz verebilirim" dedi.

MEÜ Anamur Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz de 1995-96 eğitim öğretim yılında açılan yüksekokulun çağın gerektirdiği koşullarda kendini sürekli yenileyerek bugün 7 bölüm ve 6 programla faaliyetini sürdürdüğünü söyledi.

Yeni yerleşkenin 21 derslik, 2 bilgisayar laboratuarı, bir yiyecek içecek laboratuarı, çok amaçlı spor sahası ve yerleşke içerisinde 430 kişilik Kredi Yurtlar Kurumu'na ait öğrenci yurdu ile Anamur'a yakışan bir yapı olduğunu ifade eden Çetinsöz, "Mevcut yerleşke ve hizmet binasıyla bundan sonra Anamur'un yüksek öğretimde daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Yüksekokul inşasına destek veren başta Prof. Dr. Ali Ayhan olmak üzere tüm Anamurlulara teşekkür ederim" diye konuştu.

Anamur Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Ayhan da yüksekokul yapım sürecine katkıda bulunanlara teşekkür ederek, "Rektörümüz 4 yıllık programlar için de çalışmalar yapıldığını söylediler, bundan son derece memnun olduk" diye konuştu.

Yüksekokulun yapılmasına önemli katkılar yapan Prof. Dr. Ali Ayhan da öğrencilerin mesleklerini severek yapmaları gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek binanın açılışı yapıldı ve derslikler gezildi.