MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk:
MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk:
- "Bütün hayatı boyunca milliyetçiliğe saldıranlar, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını iftiharla söyleyenler, şimdi milliyetçiliğe sarılmakta, kurtuluşu milliyetçilikte aramakta hatta akıl tutulması yaşayarak bu alanda MHP ile yarışa bile girmektedir"

MERSİN (AA) - MHP  Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili adayı Oktay Öztürk, "Bütün hayatı boyunca milliyetçiliğe saldıranlar, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını iftiharla söyleyenler, şimdi milliyetçiliğe sarılmakta, kurtuluşu milliyetçilikte aramakta hatta akıl tutulması yaşayarak bu alanda MHP ile yarışa bile girmektedir" dedi.

Öztürk, partisinin Mersin İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar ve AK Parti Mersin milletvekili adaylarını eleştirdi.

Taşpınar'ın 7 Haziran'ı bir yol ayrımı olarak değerlendirdiğini belirten Öztürk, şöyle konuştu:

"Bütün hayatı boyunca milliyetçiliğe saldıranlar, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını iftiharla söyleyenler, şimdi milliyetçiliğe sarılmakta, kurtuluşu milliyetçilikte aramakta hatta akıl tutulması yaşayarak bu alanda MHP ile yarışa bile girmektedir.  AKP İl Başkanı İsmail Taşpınar, 7 Haziran'ı bir yol ayrımı olarak değerlendirmiş, 2002 yılından sonra Türk olduklarını gururla söyleyebildiklerini ifade etmiştir. Aynı konuşmasında, iktidarları döneminde ülkemizin dünyada saygın bir yere sahip olduğunu beyan etmiştir. Şimdi ben bunların neresini düzelteyim."

Öztürk, 7 Haziran günü milletin sandık başına gideceğini vurgulayarak, "Artık sizi bu millet düzeltecektir" dedi.