MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk:
MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk:
- "İster Kürt, ister Arap, ister Alevi, ister Sünni olsun hepsinin başımızın üzerinde yeri var" - "Gerekirse bu topraklar için hepimiz canımızı feda etmeye hazırız. Ama aslolan bu yiğitleri kara toprağa gömmek değil, vatan hizmetine koşturmaktır"

MERSİN (AA) -  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, vatan için geçmişte her şeyini feda etmiş gelecekte de fedaya hazır tek bir kişiden bile vazgeçmeyeceklerini belirterek, "İster Kürt, ister Arap, ister Alevi, ister Sünni olsun hepsinin başımızın üzerinde yeri var" dedi. 

Öztürk, partisinin Mersin İl Başkanlığı tarafından il binasında gerçekleştirilen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, çok önemli son bir aya girdiklerini, seçim tekrarıyla karşı karşıya olduklarını söyledi.

Ülkücü hareketin iktidarına ihtiyaç olduğunu savunan Öztürk, şöyle devam etti:

"Artık öyle bir hükümet istiyoruz ki bir yerlerde bu ülkenin aleyhine bir şeyler konuşuluyorsa bir yaprak kıpırdıyorsa onun hesabını soracak bir hükümete ihtiyaç var. Türk ordusu harekete geçti Güneydoğu'daki vatandaşa bir nebze de olsa güven geldi. Eşkıyaya sırtını dönmeye başladı. Bir de hayal edin bu insanların hakkını, hukukunu koruyacak kadar tarihine saygılı ve geleceğine güvenle bakan ülkücü hareket iktidar olursa bu eşkıya, Kürt kardeşlerimizi esir alabilir mi? Öyleyse onların da hür ve bağımsız yaşayabilmeleri için ülkücü hareketin iktidarına ihtiyaç var. 1 Kasım böylesine bir anlam taşıyor. Ne bu toprakların bir zerresinden vazgeçeriz ne bu topraklar üzerinde yaşayan vatan için geçmişte her şeyini feda etmiş gelecekte de fedaya hazır tek bir insanımızdan vazgeçmeyeceğiz. İster Kürt, ister Arap, ister Alevi, ister Sünni olsun hepsinin başımızın üzerinde yeri var." 

Son zamanlarda yaşayan olaylar nedeniyle 130'dan fazla şehit verildiğini hatırlatan Öztürk, "Gerekirse bu topraklar için hepimiz canımızı feda etmeye hazırız. Ama aslolan bu yiğitleri kara toprağa gömmek değil, vatan hizmetine koşturmaktır. Bu da ülkücü hareketin iktidarıyla olacak" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da bayramların insanları bir araya getiren yaklaştıran, kaynaştıran ve hoşgörü ortamını yükselten günler olduğunu ifade etti. 

Türkiye 'nin zor günlerden geçtiğini aktaran Kocamaz, "Sadece son 3 ay içinde 137 asker ve polis şehidimizin kara toprağa gömüldüğü dönemde buruk bir bayram yaşıyoruz. Diğer taraftan önce Kabe'de dün de Mina'da hacı kardeşlerimizin büyük bir facia sonucu hayatını kaybetmesi, hepimizi üzmüştür. Böylesine zor günlerden geçerken hemen 1 ay sonra ülkemizin geleceğini tayin edecek bir seçimle karşı karşıyayız" diye konuştu.

MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç da 1 Kasım seçimlerinin çok önemli olduğuna dikkati çekti. Programa, MHP Mersin milletvekilleri ve adayları, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve çok sayıda partili katıldı. 

Konuşmaların ardından partililer bayramlaştı.