MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk:
MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk:
- "(Ankara'daki terör saldırısı) Şimdi bakıyoruz bunu bahane ederek sokaklara dökülmüşler. Sokakları yetmedi ateşe vermeye çalışıyorlar. Biz de soruyoruz, bugüne kadar durdunuz da şimdi sokaklara çıkmak için bu gerekçeye sığınıyorsunuz. Yoksa bu gerekçenin hazırlanmasında parmağınız mı vardı?"

MERSİN (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, Ankara 'daki terör saldırısına ilişkin, "Şimdi bakıyoruz bunu bahane ederek sokaklara dökülmüşler. Sokakları yetmedi ateşe vermeye çalışıyorlar. Biz de soruyoruz, bugüne kadar durdunuz da şimdi sokaklara çıkmak için bu gerekçeye sığınıyorsunuz. Yoksa bu gerekçenin hazırlanmasında parmağınız mı vardı?" dedi.

Öztürk, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Erdemli ilçesinde düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, partilerinin iktidara talip olduğunu belirtti.

Hükümeti eleştiren Öztürk, vatandaşların geleceğine sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Öztürk, Ankara'daki terör saldırısını hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Birkaç gün önce bir hain el vatandaşlarımızı katletti. Şimdi bakıyoruz bunu bahane ederek sokaklara dökülmüşler. Sokakları yetmedi ateşe vermeye çalışıyorlar. Biz de soruyoruz, bugüne kadar durdunuz da şimdi sokaklara çıkmak için bu gerekçeye sığınıyorsunuz. Yoksa bu gerekçenin hazırlanmasında parmağınız mı vardı? Aklınızı başınıza devşirin. Bu milletin huzuruna kastetmeyin."

- "Bu ülkenin kıymetini iyi bilelim"

Öztürk, Suriye'deki gelişmelere değinerek, "Biz eğer onların haline düşersek, onların gününe düşersek, ne Kürt'ün çocuğu, ne Türk'ün çocuğu, ne Laz'ın çocuğu, ne Çerkez'in çocuğunun el uzatacağı ayaklarının altında bir toprak bile kalmaz. Sığınacağımız bir yer yok. Onun için bu ülkenin kıymetini iyi bilelim" dedi.

Konuşmaların ardından Mersin Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarının açılışı yapılıp, kadın çiftçilere zeytin fidanı dağıtıldı.