MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk:
MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk:
- "Hasta kalp krizi geçirmiş ama kalbi durmamışsa geri döndürülebilir. Sizin anlayacağınız bugün ülkemiz kalp krizi geçiriyor ama endişelenmeyin. Bu iktidar giderse başta sizlerin desteği, sonra bizlerin gayreti ile geri döndürülebilir"

MERSİN (AA) -  MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, "Hasta kalp krizi geçirmiş ama kalbi durmamışsa geri döndürülebilir. Sizin anlayacağınız bugün ülkemiz kalp krizi geçiriyor ama endişelenmeyin. Bu iktidar giderse başta sizlerin desteği, sonra bizlerin gayreti ile geri döndürülebilir" ifadelerini kullandı.

Mersin'de görev yapan doktorlarla bir restoranda bir araya geldiğini belirten Öztürk, yazılı açıklamasında, 1 Kasım'da her şeye rağmen MHP'nin başarılı olacağını belirtti.

Koalisyon görüşmelerinde MHP'nin her şeye "hayır" dediği algısı yaratılmak istendiğini ancak karşı tarafın koalisyon niyetinde olmadığını savunan Öztürk, Devlet Bahçeli 'nin koalisyon hakkındaki öngörüsünün doğru çıktığını söyledi.

Seçim döneminde birlikteliğin önemli olduğunu ve başarı için yoğun çalışacaklarını vurgulayan Öztürk, şunları kaydetti:

 "Bu mücadele de yanımızdaysanız biz kendimizi çok daha  güçlü hissedeceğiz. Bunların hepsinin de üstesinden gelmeye Allah'ın izniyle muktediriz. Hiç kimseden de korkumuz yok. Her yerde söylediğimiz bir şey vardır. 'Bu milleti küçümsemeyin' Sakarya Meydan Muharebesi'ni, Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni veren millet bu milletti. O günkü ruh ihtiyaç hissedildiği vakit yeniden ortaya çıkar. Ama bizi inşallah mecbur bırakmazlar, yeniden o tabloyu bize kefen biçmeye çalışanlara gösteririz."

Ülke genelindeki sorunları değerlendiren Öztürk, "Hasta kalp krizi geçirmiş ama kalbi durmamışsa geri döndürülebilir. Sizin anlayacağınız bugün ülkemiz kalp krizi geçiriyor ama endişelenmeyin. Bu iktidar giderse başta sizlerin desteği, sonra bizlerin gayretiyle geri döndürülebilir ve cennet vatanımız yeniden o eski güçlü günlerine döndürülebilir" ifadelerini kullandı.

Toplantıya Mersin Milletvekili Ali Öz ve MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç da katıldı.