Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
MERSİN (AA) - CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin'deki seçim sonuçlarını kurullarıyla ayrıntılı bir şekilde değerlendirerek ders...

MERSİN (AA) - CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin'deki seçim sonuçlarını kurullarıyla ayrıntılı bir şekilde değerlendirerek ders çıkaracaklarını söyledi.

Özyiğit, partisinin il binasında yaptığı basın açıklamasında, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Partisinin Mersin'de birinci olduğuna dikkati çeken Özyiğit, "Mersin genelinde CHP 300 bin AKP 266 bin, MHP 256 bin, HDP 184 bin oy almıştır. Bu oyların sonucunda partimizin birinci olduğu 10 ilden birisi de Mersin olmuştur. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Siyasetin olgunluğu gereği özeleştiri yapmanın erdemlilik olduğunu kaydeden Özyiğit, şöyle devam etti:

"Kentimizde seçim sonuçlarını kurullarımızla ayrıntılı bir şekilde değerlendirerek ders çıkaracağız. Çıkan sonuçtan şunu anlıyoruz ki AKP'nin baskıcı rejiminden kurtulmak isteyen seçmen tercihini yapmıştır. Siyasal bir tercih noktasında olan seçmen ekonomik tercihlerini ikinci plana itmiştir. Büyük oranda CHP'ye oy vereceğini düşündüğümüz 8 milyon civarında seçmen yine sandığa gitmeme konusunda ısrar etmiştir. Seçim sonuçları ülkemize, kentimize ve yurttaşlarımıza hayırlı olmasını diler, demokrasi mücadelemizin her alanda devam edeceğini bilmenizi isteriz."