Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
MERSİN (AA) - Mersin Baro Başkanı Alpay Antmen, genel seçimlerin ardından ülkenin yeni bir sürece girdiğini, bu yeni sürecin daha barışçıl ve huzurlu...

MERSİN (AA) - Mersin Baro Başkanı Alpay Antmen, genel seçimlerin ardından ülkenin yeni bir sürece girdiğini, bu yeni sürecin daha barışçıl ve huzurlu bir ortamda gelişebilmesinin vatandaşların elinde olduğunu belirtti.

Antmen, yaptığı yazılı açıklamada, seçim sonuçların ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Seçim döneminde, tansiyonu yüksek bir propaganda süreci yaşandığını ancak buna rağmen sağduyuyu elden bırakmayan halkın yüzde 85'i aşan oranlarda sandığa giderek, oyunu kullanıp demokrasinin gereğini yerine getirdiğini belirten Antmen, "Şuandan itibaren tüm kesimlerin birbirini anlaması gerekiyor. Tehdit ve nefret dili bir kenara bırakılmalıdır. Çıkan sonuçlar hukuk ve demokrasi işlesin ve her türlü hayat tarzı bu ülkede huzur içinde yaşasın mesajıdır. Bu mesajın karşılığını bulabilmesi için herkese sorumluluk düşmektedir. Ülkemiz yeni bir sürece girmiştir ve bu yeni sürecin daha barışçıl ve huzurlu bir ortamda gelişebilmesi bizlerin elindedir" ifadelerini kullandı.

Antmen, tüm partilerden zlaşma, farklılıklarla diyalog ve birlikte sorunlara çözüm üretebilme gayretinin sergilenmesini beklediklerini bildirdi.