Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
MERSİN (AA) - 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Mersin'den milletvekili seçilen AK Parti Milletvekilleri Mustafa Muhammet Gültak, Yılmaz...

MERSİN (AA) - 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Mersin'den milletvekili seçilen AK Parti Milletvekilleri Mustafa Muhammet Gültak, Yılmaz Tezcan ve Muhsin Kızılkaya, mazbatalarını aldı.

Mersin Adliyesi'ne gelen AK Parti  milletvekillerine, İl Seçim Kurulu Başkanı Sebahattin Aras, tarafından mazbataları verildi.

AK Parti Mersin Milletvekili Gültak, mazbata töreninde yaptığı konuşmada, seçimlerde çok başarılı bir kampanya yönettiklerini söyledi.

AK Partiyi temsil etmek üzere Ankara 'ya gideceklerini belirten Gültak, "Bu gidiş devamlı git gellerle hizmetlerle devam edecek. Sandığa milletin sözüne ve kararına saygımız sonsuz. Bundan sonra Mersin'in sıkıntılarını ve problemlerini çözmek için uğraşacağız" dedi. 

Milletvekili Tezcan da seçim dönemini barış ve sükunet içerisinde geçtiğini kaydetti. 

Bundan sonra ülkenin istikrarı, birlik ve beraberliği için mücadele edeceklerin vurgulayan Tezcan, Mersin'e hizmet getirmek için her türlü desteği, çabayı sağlayacaklarını aktardı.

Muhsin Kızılkaya ise ilk defa Türkiye 'nin bütün renklerinin bir parlementoda temsil edildiğini belirterek, "Temsiliyet gücü en yüksek parlementolardan birisi oluştu. Buradan mutlaka çok güçlü hükümette çıkar. Türkiye demokratik gelenekleri çok köklü olan bir ülke. Dolayısıyla kaygılanacak hiçbir şey yok. Su yatağını bulur. Kısa süre içerisinde her şey rayına girer" diye konuştu.

Mazbata törenine, AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar ve çok sayıda partili de katıldı.