Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- HDP Mersin İl Eş Başkanı Günbat: - "İl Seçim Kurulundan da bir sonuç alınamamasından dolayı Yüksek Seçim Kuruluna gerekli itirazlarımızı gerçekleştirdik. Artık verilecek kararı bekliyoruz"

MERSİN (AA) - HDP Mersin İl Eş Başkanı Selman Günbat, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'yle ilgili il ve ilçe seçim kurullara yaptıkları itirazlardan sonuç alamadıkları için Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvurduklarını bildirdi.

Günbat, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, 1 Kasım'daki milletvekili seçimlerinde usulsüzlük tespit ettiklerini iddia etti.

Bazı ilçe seçim kurullarına itirazlarda bulunduklarını belirten Günbat, "Kısmet kabul edilen itirazlarımızın yanı sıra reddedilen itirazlarımız da oldu. İl Seçim Kurulundan da bir sonuç alınamamasından dolayı Yüksek Seçim Kuruluna gerekli itirazlarımızı gerçekleştirdik. Artık verilecek kararı bekliyoruz" dedi.

Günbat, bazı partilerin, HDP'nin oylarını gasp etmeye çalıştığını ileri sürerek, "Unutulmamalıdır ki bu tür girişimler bizleri barış, demokrasi, adalet, eşit ve özgür yaşam mücadelemizden geri düşüremeyecek, bizleri daha da motive edecektir. Mücadelemiz, daha da yükselecektir" ifadesini kullandı.