MTSO Başkanı Aşut:

MTSO Başkanı Aşut:
MTSO Başkanı Aşut:
- "Seçimle birlikte siyasi rekabetin artık yerini, en azından ülkenin temel sorunlarında, siyasi dayanışmaya bırakmasını umuyoruz"

MERSİN (AA) - Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, seçimin ardından siyasi rekabetin yerini siyasi dayanışmaya bırakmasını arzu ettiklerini belirtti.

Aşut, yazılı açıklamasında, seçim sürecinin geride kalarak artık ülkenin gerçek gündemlerine odaklanması gerektiğini vurgulayarak, tüm siyasetçilerin siyasetin ayrımcı dilini seçimle bırakmasını ve hizmet üretimine geçilmesi gerektiğini kaydetti.

İnsanların iş beklediğinin altını çizen Aşut, şöyle devam etti;

"İnsanımız aş bekliyor, gençler güvenli bir gelecek bekliyor, eğitim sistemimiz bilime dayalı bir reform bekliyor, ülkemiz tüm vatandaşları kucaklayacak, modern ve evrensel ilkeleri öne çıkaran bir anayasa bekliyor. Ekonomik anlamda ciddi yaralar aldık, iş dünyası arkasında istikrar görmek istiyor. Seçimle birlikte siyasi rekabetin artık yerini, en azından ülkenin temel sorunlarında, siyasi dayanışmaya bırakmasını umuyoruz. Milletine kızan değil onu anlayan bir siyaset bekliyoruz. Demokrasilerin en az iktidar kadar önemli bir parçası olan muhalefetin artık katkı koyan bir siyaset izlemesini diliyoruz."