MTSO'dan teröre tepki

MTSO'dan teröre tepki
MTSO'dan teröre tepki
- MTSO Başkanı Aşut: - "İş dünyası terörü ve şiddeti araç olarak kullanan hiçbir ideali ve düşünceyi kabul etmemiştir, etmeyecektir. Kan dökerek, hele masum insanların kanını dökerek bir amaca ulaşmak isteyenlerle işimiz olamaz"

MERSİN (AA) - Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, " İş dünyası terörü ve şiddeti araç olarak kullanan hiçbir ideali ve düşünceyi kabul etmemiştir, etmeyecektir. Kan dökerek, hele masum insanların kanını dökerek bir amaca ulaşmak isteyenlerle işimiz olamaz" ifadesini kullandı. 

Aşut, yazılı açıklamasında, terör olaylarında hayatlarını kaybeden tüm şehitleri rahmetle andığını belirterek, ülkede iç savaş için kirli oyunların tezgahlandığını savundu.

İş dünyasının da teröre tepkili olduğunu vurgulayan Aşut, şöyle devam etti:

"İş dünyası terörü ve şiddeti araç olarak kullanan hiçbir ideali ve düşünceyi kabul etmemiştir, etmeyecektir. Kan dökerek, hele masum insanların kanını dökerek bir amaca ulaşmak isteyenlerle işimiz olamaz. Bu anlamda milletin huzurunu, memleketin birliğini canları pahasına savunan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve emniyet teşkilatımızın sonuna kadar arkasındayız, gerektiğinde yanlarında omuz omuzayız."

Aşut, çözüm için demokratik yolların açık olmasına rağmen, terör yaratılıp, kan dökülmesini lanetlediklerini sözlerine ekleyerek, şunları kaydetti:

"Ekonominin gelişmesi sosyal huzurun artmasıdır. Ekonomi gerçekten odaklanmamız gereken en temel konuların başındadır ancak vatanın birliği, milletin huzuru ve can güvenliği, milletimizin binlerce yıldır mozaikten mermere dönüşmüş olan parçalanmaz kardeşliği söz konusu olunca ekonomi bizim için ikici planda kalır, para kazanmak ikinci planda kalır. Ekmeksiz yaşarız vatansız yaşayamayız. Bunu tüm dünya bilsin. Tekrar tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum."