"Mut'lu Yaşlılar Artık Yalnız Değil Projesi"

"Mut'lu Yaşlılar Artık Yalnız Değil Projesi"
"Mut'lu Yaşlılar Artık Yalnız Değil Projesi"
MERSİN (AA) - Mut Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından hayata geçirilin "Mut'lu Yaşlılar Artık Yalnız Değil Projesi"...

MERSİN (AA) - Mut Kaymakamlığı  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından hayata geçirilin "Mut'lu Yaşlılar Artık Yalnız Değil Projesi" ile ihtiyaç sahibi yaşlıların evinde temizlik yapılıp günlük yemek ve ütü ihtiyaçları karşılanıyor.

Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, yaptığı yazılı açıklamada, vakfın sosyal projelerine bir yenisini daha eklediğini belirtti.

Sosyal devlet olmanın gereği olarak bir takım görev ve sorumluluklar olduğunu ifade eden Akyüz, şunları kaydetti:

"Bu sorumluluk bilinciyle ilçemizde bulunan yaşlı, kimsesiz, ihtiyaç sahibi, kendi ev işlerini yapamayacak durumda olan vatandaşlarımıza kol kanat germek devlet olarak boynumuzun borcudur. Biz de bu amaçla 'Mut'lu Yaşlılar Artık Yalnız Değil Projesi'ni hayata geçirerek kendi ev işini yapamayacak durumda olan vatandaşlarımızın evinde bakım hizmetlerini yapıyoruz. Yaşlı ve bakıma muhtaç insanlarımıza sahip çıkıyoruz. Günlük temizlik ve bakım ihtiyacını karşılayamayan, ekonomik yoksulluk içinde, sağlıksız bir ortamda yaşam mücadelesi veren yaşlılarımızın elinden tutuyoruz."

Akyüz, proje kapsamında her gün 7 yaşlının evine hizmet götürüldüğünü, proje kapsamında 7 kişinin istihdam edildiğini aktardı.

Yaşlı vatandaşlar da bu tür çalışmalardan memnuniyet duyduklarını bildirdiler.


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Yemek

  ,

  Yaşam

  ,

  Proje

  ,

  kol

  ,

  yoksulluk

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet