Mut'ta fotoğrafçılık kursu açıldı

Mut'ta fotoğrafçılık kursu açıldı
Mut'ta fotoğrafçılık kursu açıldı
MERSİN (AA) - Mersin'in Mut ilçesinde halk eğitimi merkezi öncülüğünde Basın Fotoğrafçılığı Kursu açıldı. Kayıtlar 30 Eylül'e kadar devam edecek. Mut...

MERSİN (AA) - Mersin'in Mut ilçesinde halk eğitimi merkezi öncülüğünde Basın Fotoğrafçılığı Kursu açıldı. Kayıtlar 30 Eylül'e kadar devam edecek. 

Mut Halk Eğitimi Müdürü Tuna Mutluyol, kursun açılışında yaptığı konuşmada, bugüne kadar açılan kurslar ve yaptıkları etkinliklerle yüzlerce işsize istihdam sağladıklarını belirtti.

Hizmet verdikleri kurslara yeni birini eklemekten mutluluk duyduklarını ifade eden Mutluyol, "Profesyonel fotoğrafçı yetiştirmek amacıyla Basın Fotoğrafçılığı Kursu'nu da açıyoruz. Amacımız, foto muhabirliği mesleğinin yetkin bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli birikimi oluşturmak. Programımız,  Türkiye 'nin sosyal, kültürel, iktisadi ve siyasi yapısı hakkında düşünsel altyapıyı oluşturacak" diye konuştu.  

Kurslarda eğitim verecek öğretmen Ahmet Güler de programda, temel ve ileri düzey fotoğraf bilgisinin yanı sıra sıcak haber , spor ve portre fotoğrafçılığı derslerinin de verileceğini söyledi. 

Güler, kayıt işlemlerinin 30 Eylül Çarşamba gününe kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.