Mut'ta iş makinesi operatörleri yetiştirme kursu açılıyor

Mut'ta iş makinesi operatörleri yetiştirme kursu açılıyor
Mut'ta iş makinesi operatörleri yetiştirme kursu açılıyor
MERSİN (AA) - Mut Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen "Bu kursta bir iş var" projesi ile 120 kişiye iş makinesi operatörlüğü belgesi...

MERSİN (AA) - Mut Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen "Bu kursta bir var" projesi ile 120 kişiye iş makinesi operatörlüğü belgesi verilecek. 

Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, yaptığı yazılı açıklamada, Kaymakamlık projelerine bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. 

Sosyal devlet olmanın gereği olarak bir takım görev ve sorumluluklarının olduğunu ifade eden Akyüz, şöyle devam etti:

"Bu bilinçle ilçemizde bulunan işsiz ve mesleği olmayan vatandaşlarımıza kol kanat germek devlet olarak boynumuzun borcudur. Biz de iş makinesi operatörleri yetiştirmek amacıyla 'Bu kursta bir iş var' projesini hayata geçirdik. Kursun bitiminde ise mezunlara iş makinesi operatörlük belgesi verilecek. Bu sayede işi olmayan vatandaşlarımıza da iş imkanı sağlamış olacağız."

 Mut Halk Eğitimi Merkezi'nde açılacak kursta 72 saatlik teorik eğitimin verileceğini anlatan Akyüz, ön kayıtların 25 Ekim tarihine kadar devam edeceğini kaydetti. 

Katılım için şimdilik 120 kişilik kontenjan belirlediklerini belirten Akyüz, eğitimin 25 Ekim'de başlayarak şubat ayının sonunda tamamlanacağı sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  kol

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  katılım

  ,

  kaymakamlık