"Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi"

"Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi"
"Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi"
- TİKAV ve MIP iş birliğiyle hazırlanan proje kapsamında bu yıl Mersin'de iki okulun bakımları yapılarak yeni eğitim - öğretim yılına hazırlandı

MERSİN (AA) -  Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) ve  Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği (MIP) tarafından hazırlanan  "Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi" kapsamında bu yıl tadilatı yapılan iki okul yeni eğitim ve öğretim yılı için hazır hale getirildi. 

TİKAV'dan yapılan yazılı açıklamada, projeyle eğitim ortamlarının çağın gereksinimlerine uygun şekilde hazırlanmasının amaçlandığı bildirildi. 

Proje kapsamında, Toroslar'daki Vali Sabahattin Çakmakoğlu Ortaokulu ve Akdeniz'deki Mimar Sinan Ortaokulu'nun bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı belirtildi.

Her İki okulda gerekli ihtiyaçların karşılandığının ifade edildiği açıklamada, şunları kaydedildi:

"İlk olarak 2012 yılında başlayan 'Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi' ile bugüne kadar her yıl Mersin'de en az bir okulun bakım ve onarımı yapıldı. 2015 yılında iki farklı okulun bakım ve onarım çalışmasının sonlanmasıyla bu yıl Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi tamamlandı. 30 derslikli Vali Sabahattin Çakmakoğlu Ortaokulu'nda binanın iç ve dış duvar boya - badanası, seramik kaplaması ve genel tadilatı yapıldı. Okulun elektrik tesisatı, askıları, duvar panoları, sınıf ve oda kapıları yenilendi. Ayrıca kız - erkek tuvaletlerinde bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirilerek, okul binası önüne korkuluk yapıldı. Mimar Sinan Ortaokulu'nun 30 derslikli binasının iç- dış boya badanası da yapıldı"

Açıklamada, Vali Sabahattin Çakmakoğlu Ortaokulu'nun tesliminin 8 Eylül 'de düzenlenecek törenle yapılacağı aktarıldı.